Jump to content
Sign in to follow this  
NeXuS

Systemy H.O.T.A.S

Recommended Posts

W kwestii systemów H.O.T.A.S. oferowanych przez Saitek pozwolę sobie opisac dwa osobiście przetestowane:

X-55 
- bardzo masywny 
- sporo przycisków, 
- mało precyzyjny nadaje się bardziej do Elitki ale nawet tam na Fixed ręce bolą i problem trafić. 
- używałem zaledwie 2 m-ce
- dzielona przepustnica - nie znalazłem zastosowania w SC

i-saitek-flight-control-system-x55-pro-rhino.jpg.481fa483e020f394fafa7efee5aa5c8d.jpg

X-52-PRO, 
- nadaje się do większości symulatorów, 
- mimo delikatnych skrzypów posiada bardzo rozsądną konstrukcję, ciekawe funkcje (no kolory ledów można sobie zmieniać i nie tylko:-)) 
- przyjemnie i precyzyjnie się nim steruje,
- w SC posiada bardzo ergonomiczny profil i tylko z niego korzystam, nie bawię się w godzinne konfiguracje, brak mi na to czasu i zdrowia.
- używam od około 3 lat bez jakichkolwiek problemów (na Amazon.de ponad 200zł tańszy niż w kraju)
- dwustopniowy przycisk fire

158455968_product-new-bigpr_2016_12_30_11_28_33_459.jpg.bfcb55a295332d89db4e0240e2ad6568.jpg

Ja pozwole przedstawić sobie pewną alternatywę - co prawda o wiele droższą...

Thrustmaster Warthog

- Jak X-55 był masywny to nie wiem co powiedzieć o tym potworze...
- Solidna budowa
- Wysoki joy - może [rzeszkadzać ja personalnie się przyzwyczaiłem - preferowane użycie to przymocowanie do krzesła -
- Ponad 55 programowalnych przycisków i innych przełączników jendak nie nie znalałem dla wszystkich zastosowania w SC
- dzielona przepustnica - brak jako takiego zastosowania w SC
- programowalne LEDy
- bardzo ciężki w sterowaniu  - nie dla osób z lekką łapą XD
- magnetyczne sensory 3D - które sprawiają że celowanie jest dosyć celne
- płytka (oraz waga) pozwala na uziemienie Joya - nie ruszy sie przypadkiem, nie ma mowy (ma około 3 kg) XD
- mam go już z 2 lata nadal sie trzyma
- cena około 450 $ (niestety...)
- w skrócie zestaw typu możliwy overkill / głębokie kieszenie...

26-280-021-07.jpg

^ KIedyś go przytule (pewnie w połowie roku jak będę budował pc i nowe peryferia). Natomiast jest jeszcze jeden nie wymieniony minus guźca. Mianowicie jest on tylko dla praworęcznych. Więc jak checie drugiego joya do latania to trzeba kupić co innego.

Dodatkowe info na temat warthoga właśnie którą zapomniałem dodać jest brak joya leworęcznego oraz kolejne ważne info - joy Thrustmaster Warthog nie posiada umiejętności skręcania w osi Z. ‼️
Czyli w sumie troche jest to troche niemożliwy settup - jeżeli planujesz kupić oryginalnego leworęczniaka warthgoga.

Jest gościu który kiedyś drukował i podmieniał części - w sumie robił replike leworęczną na zamówienia.
Problem jest w tym że po pierwsze wymaga to sporo zachodu (i jeszcze więcej pieniędzy) po drugie trza sie bawić w odsyłanie i przysyłanie (w sumie około 1000 usd).
Po drugie - gościu chyba już nie będzie robił zamówienia, na rynku wyszedła Mangusta i Constalacja (Virpil Mangoose oraz Virpil Costalation) i chyba już nic nie produkuje...

Tak czy tak oto Emaile do gościa

okona@dualsticks.com - generalny
southpaw@dualsticks.com - lista zainteresowanych

Każdy kto uważa że jest to warte zachodu, dla leworęcznego warthoga, może spróbować - ostatnio odpowiadał jak pisałem, ale był to jakiś czas temu. Eventualnie samemu wydrukować jak sie zna specjaliste i che cie kombinować :classic_biggrin:

Ogólnie planowałem spróbować swoich sił w dual settup'ie. Ale postanowiłem że zabawa z orgynalnym lewym warthogiem jest za droga dlatego planowałem asymetryczny settup z właśnie wymienionymi modelami - właśnie Virpil Mangoose oraz Virpil Costalation które można kupić odzielnie lub już w wersji dual.

VIRPIL-CONTROLS.EU

★ VPC Constellation Series - Designed for Space Sims★ Programmable LED Lighting★ Analogue Stick and Scroll Encoder★ All-Metal Twist Axis...
VIRPIL-CONTROLS.EU

★ Left Hand Edition Grip★ Based on Modern Russian Fighter Jet Controls★ Material - Enhanced PU Plastic Construction★ Wide Variety of...

Nie moge dać żadnego review jeszcze - ale ponoć większość uważa że są nawet lepsze od Warthoga - mimo że nie tak z solidnych materiałów - ale wciąż top klasa

Edited by Jakkus
Info

Co do  VIRPIL  widać że jest to ciekawa opcja można mieć 2 joysticki jeden lewy drugi prawy plus do tego przepustnica tak dla ciekawości.

Zamierzam kupić lewego Virpila (z powodu braku lewego Warthoga) - ponoć Constalacja to najnowszy model (po Manguście) teraz i usprawnia poprzednie modele. Jak mi wpadnie w ręce napisze jakiś review. Musze najpierw zobaczyć czy asymetryczny setup ma sens sam w sobie. Ale z tego co widze jest trochim podobny w wysokości do Warthoga.

Poza tym ciekawa trivia - wiecie żę Warthog żyje w symbiozie z Mangustą? Czyżby zamierzone? :classic_biggrin:

Zamierzam jescze dodać że Virpil Constalacja ma symetryczną budowę - można jej używać tak samo w lewej jak i w prawej ręcę...

Ten wątek jest już stary, pomyśl o założeniu nowego zamiast wykopywania trupa.