Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
NeXuS

Parametry PC, a wydajność w SC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak jak w temacie z uwagi na przewijający się ostatnio temat wydajności komputerów postanowiłem poruszyć temat i podzielić się specyfikacją i wpływam na wydajność a dokładnie na FPS w Star Citizen. Wiemy oczywiście że gra ma jeszcze długą drogę przed sobą zarówno w fazie wydania jak i optymalizacji jednak trzeba przyznać że ostatnimi czasy progres jest naprawdę widoczny.
Specyfikacje zazwyczaj na ustawieniach domy silnych bez OC (maksymalnie TURBO dostępne w zasobach płyty głównej.
Konfiguracje na bieżąco będą aktualizowana i w miarę ewolucji platformy dodawane.

1. https://www.userbenchmark.com/UserRun/8595820

CPU - Intel Core i7-8700K
GPU - Nvidia GTX 1080 EVGA
RAM - G.SKILL Trident Z DDR4 3000 C15 4x8GB
MB - GIGABYTE AORUS Z370 Gaming 7
SSD SC - Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 240GB
SSD SYS - Intel Raid 0 Volume 512GB (Samsung MZVPV256HDGL-000H1 256GB)

Wersja Star Citizen PU: 3.2
Rozdzielczość: 3440x1440
Detale: MAX
FPS PU MIN: 20 - MAX: 40

2. https://www.userbenchmark.com/UserRun/11095033

CPU - Intel Core i7-8700K
GPU - Nvidia GTX 2080 Founders Edition
RAM - G.SKILL Trident Z DDR4 3000 C15 4x8GB
MB - GIGABYTE AORUS Z370 Gaming 7
SSD SYS - Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 240GB
SSD SC - Samsung MZVPV256HDGL-000H1 256GB

Wersja Star Citizen PTU: 3.3
Detale: MAX
FPS PU MIN: 37 - MAX: 80

3. https://www.userbenchmark.com/UserRun/12508078

CPU - Intel Core i9-9900K
GPU - Nvidia GTX 2080 GIGABYTE GAMING OC
RAM - Kingston Predator 3600MHz DDR4 4x8GB
MB - Asus Prime Z390-A
M.2 SSD SYS WD Black M.2 1TB 3400/2800
M.2 SSD Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 240GB
PCIExpress SSD Intel Optane 900P 

Wersja Star Citizen PU: 3.3.6
Detale: MAX FPS PU MIN: 57 - MAX: 114
Średnio 87 ale bywają serwery gdzie widywałem sekundowy drop do 20FPS ale bardzo ale to bardzo rzadko. Zastosowany Optane 900P nie wnosi wiele jeżeli w ogóle coś poprawia przy samej grze, śmiem twierdzić że nawet na WD Black jest tych FPS nieco więcej.

Edytowane przez NeXuS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo na stronie RSI mamy zakładkę o wdzięcznej nazwie telemtry, która pozwoli określić z jaką mocą pracuje nasz komputer i w jakim przedziale FPS się właśnie klasyfikuje.

ROBERTSSPACEINDUSTRIES.COM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.userbenchmark.com/UserRun/13856582

CPU Intel Core i5-7600K

płyta głowna MSI Z270 GAMING M3 (MS-7A62)

karta grafiki Nvidia GTX 1060-6GB MSI GameX 

pamięć wirtualna G.SKILL F4 DDR4 3200 C16 4x8GB

Nsninik danych 1 Samsung 850 Evo 500GB

2 Toshiba DT01ACA100 1TB

Star Citizen w chwili obecnej 3.4.2 skacze miedzy 25-60FPS srednio utzymuje się 30FPS Przy FHD

46388934_184492219156437_5181385620328546304_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

50264296_976404939236428_7556676867739090944_n.thumb.jpg.24619c08d5f1289e924b4fa35b7b2a1b.jpg

to do konfiguracji nr 3 z pierwszego postu ale nie mam uprawnień aby tam to dodać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój config:

- Ryzen 5 1600 + SPC Fera 3 RGB
- Asus B350-F Strix

- 2x G.Skill Tridentz RGB 8 GB

- Asus GTX 1070 Strix

- BeQuiet Straight Power 11 650 W

- Phanteks Entho Pro M tempared glass

- 3x Cooler Master FAN PRO RGB 120mm

- 3x Cooler Master FAN PRO RGB 140mm

Dyski:

- Samsung EVO 960 250 GB

- Plextor M6S 256 GB

- SilconPower jakiś chiński no name 256 GB

mam też rower, dwa monitory i klawiaturę 😛

elzaeCH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra chciał bym sobie złożyć kompa pod nowe gry i sc , chce wydać planowo 3 koła euro max 4 , ale chciał bym pozbijać z ceny żeby nie przesadzić .

Zastanawiałem się nad mocną karta graficzną w sensie któraś z nowych ti i nie wiem czy ma to być na platformie asusa czy msi ... chociaż msi do mnie nie mówi słyszałem tez że nowe procki intela wychodzą bez zintegrowanej grafy , dysk to pewnie sdd , myślałem nad optine ale nie wiem czy opcja w kombo z sdd to dobry pomysł. chłodzenie chciałem wodne ale nagadali mi ze od wodnego i kolorowego kanały się zapychają więc nie wiem. obudowa myślę że be quiet (tego jestem pewny) jeśli chodzi o rgb to może być , pamięć ram jest jakaś nowa ddr6 ale się nie znam jak na mhz patrzeć tam ..  nie wiem jakie chłodzenie lepsze hybryda, samo na powietrze czy wodne ...czyli czysto hipotetycznie cos tam wiem a wy co byście polecili, czekac jeszcze z rok czy składać pomału i co byście złożyli ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

- Optane bym odpuścił jednak jak Ci nie szkoda kasy to możesz przetestować, ja to zrobiłem na 900P i odpuściłem. (Sabre trafia się tylko przy tych droższych 480GB za prawie 3kzł )
  Jest też nowy optane 905P ale to już kolejny skok cenowy

- DDR5 to może wyjdzie pod koniec tego roku, a o DDR6 jeszcze chyba nikt nie myśli,

- przerobiłem chyba z 6 układów chłodzenia cieczą i jedyne co musiałem robić to w Corsair H50 i w Lepie dolewać płynu, pierwsze słyszę o jakimś zapychaniu? Najdłużej miałem taki układ 4 lata i bez problemów.

- jak chcesz przyśpieszyć SSD M.2 to kup dwie  lub więcej i postaw RAID0,

- obudowa kwestia gustu,

- Grafika to kwestia umowna i zależy od oczekiwań, na wstępie tematu masz porównania resztę znajdziesz w necie.

- procki Intela bez grafy mają być 10$ tańsze, a o dziwo niższe modele nawet droższe o około 20$ więc rób jak uważasz 🙂

- co do firmy to osobiście gustuję w: Asus, EVGA, Gigabyte, Zaotak, Palit. Pierwsze 3 robią też ciekawe MoBo. Przy zgodności firm ładnie współpracują programy do kontroli RGB.

To tak z głowy ale myślę że raczej na czasie mam info jak nie to chętnie poczytam co przegapiłem..

Edytowane przez NeXuS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje 3 grosze:

1. RAID0 NVME - na konsumenckich kontrolerach nie ma sensu bo nie będą w stanie go obsłużyć (zazwyczaj max to 3500 mb/s). Jesli ktoś planuje coś takiego to trzeba porządnej karty SAS typu dell perc H740.
  2. Na procki intela bym nawet nie patrzył tyko czekał na nowe ryzeny od amd (sam to robie). Dodatkowo sam Krzyś przyznał że threadrippery niszczą system w sc (citizen con - sponsorowany między innymi przez intela ;])
  3. karty tylko od;
  • Nvidia - EVGA
  • Radosław - Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, co kraj to obyczaj, a co człowiek to inne gusta a o gustach się nie dyskutuje jednak mam małe ale takie 1,5 grosza.

1. Przy 
Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 240GB w RAID) brak wzrostu wydajności,
natomiast przy
- Samsung MZVPV256HDGL-000H1 256GB z 2400 odczytu zrobiło się 3400

2. oczywiście AMD w kwestii obliczeń czysto matematycznych wymiata jednak jeśli chodzi o gry to niestety w większości wypada nieco gorzej przy intelu.
Oszczędność też nie zawsze jest realna ale zdarzają się optymalne rozwiązania.
Jak wyjdzie jakiś obiecujący AMD to sam się przesiądę jednak jakbym tak czekał na wszystkie spełnione obietnice AMD to pewnie nadal bym siedział na x486.
Intel nie jest święty ale jak na razie to AMD ma pozwy zbiorowe w sądzie za kłamstw i oszukiwanie klientów. Tak jak powiedziałem czasami trzeba wybrać mniejsze zło.

Pozdrawiam
Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, NeXuS napisał:

No tak, co kraj to obyczaj, a co człowiek to inne gusta a o gustach się nie dyskutuje jednak mam małe ale takie 1,5 grosza.

1. Przy 
Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 240GB w RAID) brak wzrostu wydajności,
natomiast przy
- Samsung MZVPV256HDGL-000H1 256GB z 2400 odczytu zrobiło się 3400

2. oczywiście AMD w kwestii obliczeń czysto matematycznych wymiata jednak jeśli chodzi o gry to niestety w większości wypada nieco gorzej przy intelu.
Oszczędność też nie zawsze jest realna ale zdarzają się optymalne rozwiązania.
Jak wyjdzie jakiś obiecujący AMD to sam się przesiądę jednak jakbym tak czekał na wszystkie spełnione obietnice AMD to pewnie nadal bym siedział na x486.
Intel nie jest święty ale jak na razie to AMD ma pozwy zbiorowe w sądzie za kłamstw i oszukiwanie klientów. Tak jak powiedziałem czasami trzeba wybrać mniejsze zło.

Dla porównania taki ciekawy artykuł:

WWW.GRY-ONLINE.PL

Benchmarki - Dopiero od stosunkowo niedawna procesory...
49 minut temu, NeXuS napisał:

Pozdrawiam
Nexus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@NeXuS poważnie, źródło gry-online.pl? To już wolę wróżbitę Macieja. Dobranie procka Intela K do zwykłego ryzena, taaaaaaaa. W polszy tylko i wyłącznie sensowne testy ma purepc.pl

https://www.purepc.pl/artykuly/procesory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To jeden z wielu testów które potwierdzają regułę, nie doszukuje się wszędzie teorii spiskowych, uwagę moja zwrócił fakt, że omawiane są 3 procesory, a gama testów sięga kilku generacji dlatego można coś porównać. Uważasz że test jest fałszywy? Udowodnij proszę albo przestań wyśmiewać i kpić z czyjejś pracy bo to takie "współczesne".

Edytowane przez NeXuS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak już jesteśmy przy PurePC, które sam czasami przeglądam, to sprawdzając ich testy nawet tam Intel spuszcza manto AMD na 90% testów w porównywalnej klasie,
jedyne gdzie AMD się wybija to gry strategiczne co dodatkowo potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi.

Co by trzymać się twoich autorytetów przeglądnąłem na PurePC 4 óżne porównania wydajności AMD i intela, przy dosłownie wszystkich AMD wygrywa w kompresji, renderowaniu scen i tych wszystkich innych działaniach, jak tylko dochodzą do gier to spada o 4-5 pozycji poniżej porównywanego rywala. 

I teraz drobna dygresja, ja nie wiem do czego używasz swojego kompa bo może dla ciebie takie procesory są lepsze ale pytający z tego co czytam powyżej szuka komputera do "GIER i SC" tak więc nie rozumiem dlaczego polecasz mu sprzęt, który jest w tym gorszy? Nie lubisz go czy co? 😄 

Jeśli pytałby o kompa do renderingu czy różnych innych programów korzystających z mocy obliczeniowej procesora sam poleciłbym mu AMD bo to oczywiste. Staram się logicznie postrzegać kwestie przeznaczenia i zastosowania podzespołów a nie trzymać się ślepo jakieś wyrytej ideologii.

Chcemy chyba pomagać, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na moim już nie za nowym sprzeciorze na monitorze 2560x1440 w 3.4.2 gdy ostatnio sprawdzałem wersję 4.2 to chodziło 40-100FPS poza Hurston i 20-40 w Hurston. Przy czym obniżenie rozdzielczości do FHD podniosło FPS w Hurston o ok. 5.

Nie wiem czy się wyświetli infor o profilu to dorzucam:

i5 6600k 4.6 GHz | MSI GTX 1070 Ti GAMING 8GB | MSI Z170A G-43 PLUS | HyperX Savage 2x8GB 3000MHz CL15 | 2x Samsung 960 EVO 250GB | Seagate 1TB | Thermaltake SMART SE 630W | iiyama WQHD IPS 32" | AKG550 MK2 | Beyerdynamic DT150 | AIM SC808.

Edytowane przez Zgudi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@NeXuS jeśli ktoś porównuje procek intel'a wersji K przeciw zwykłemu AMD to albo jest idiota albo bierze w łapę za promowanie marki. Owszem AMD przegrywa więcej w grach jak wygrywa ale różnica jest mała. A cenowo jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Esechielweź się chłopie obudź z tego snu ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam 4 miechy po wakacjach składam kompa jak nic nie będzie to cóż

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tyle u mnie różnica cenowa 20 euro , intel kosztuje więcej 20 euro i ma o 20 fps więcej. Ale skoro mają być nowe procesory AMD i wszelkie dyskusje na ten temat wywołują spiny jak Drake vs Anvil to gdy wyjdą nowe procesory   które skasują intel to poczekam  ale jak się okaże że 7 nano metrów Amd  ma o 20 Fps różnicy miedzy starym intelem to chyba jebne ze śmiechu ... i więcej nie będe poruszał tego teamtu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • MOBO - MSI Gaming 5 Z97
  • PSU - 700W
  • CPU - Intel Core i5 3.50 GHz
  • GPU - karta graficzna
  • RAM - 32 Gb  
  • Monitor -  ASUS 1920 x 1080, 60Hz
  • Klawiatura  - Razer Ornata Chrome
  • Myszka - Razer DeathAdder Elite
  • Kierownica - Logitech G29
  • Joystick - Steam Controller